Miscellaneous

Czym są kremy z retinolem i dlaczego są przydatną bronią przeciwko zmarszczkom, drobnym zmarszczkom i starzeniu się?

Krem retinol jest prawdopodobnie jedną z najlepszych dostępnych obecnie formuł redukcji zmarszczek. Jest to produkt na receptę i pochodzi od firmy produkującej popularną pochodną witaminy A o nazwie Retinol. Dermatolodzy od lat stosują kremy i balsamy retinol do leczenia łysienia związanego z wiekiem (spowolnienie lub całkowita utrata włosów). W latach 70. odkryto, że retinol może stymulować wzrost kolagenu tak samo dobrze jak witamina A.

 

Krem retinol ma konsystencję zbliżoną do konsystencji kremu. Możesz go łatwo wcierać bawełnianym wacikiem lub zakraplaczem. Surowice retinolowe są zwykle dostarczane w małych, niedrogich tubkach. Niektóre są dostarczane z aplikatorem, inne mają gładką plastikową powierzchnię, ale większość w ogóle nie brudzi.

 

Retinol stosuje się przede wszystkim w leczeniu zmarszczek. W rzeczywistości jest również skuteczny w przypadku plam starczych, cieni, drobnych zmarszczek, zwiotczałej skóry, uszkodzeń słonecznych, trądziku, a nawet oparzeń słonecznych. Jeśli cierpisz na którykolwiek z tych stanów, krem Retinol może poprawić twój stan. Działa cuda dla tych, którzy używają go codziennie, po nałożeniu go na początku dnia. To prawie tak, jakbyś rano dostał natychmiastowego doładowania, aby przywrócić ci ten młodzieńczy wygląd.

 

Popularność kremu Retinol spowodowała również jego pochodne, takie jak Retinol Sustained. Te formuły są nieco droższe niż ich alternatywa na receptę, ale wiele osób uważa, że nie podrażniają wrażliwej skóry, tak jak wersje na receptę. Mogą również powodować mniej podrażnień, gdy są stosowane miejscowo. Wiele osób woli tę konsystencję od kremów i balsamów o kremowej konsystencji, ponieważ ta jest bardziej zbliżona do płynu.

 

Większość popularnych na rynku kremów, balsamów i serum nie jest odpowiednia dla wrażliwych typów skóry. Zawierają składniki, które mogą pogorszyć stan, który mają pomóc złagodzić, takie jak parabeny, które są używane jako konserwanty i zapobiegają jełczeniu produktów. Mogą one powodować poważne reakcje skórne u niektórych osób, szczególnie tych o bardzo wrażliwej skórze. Opracowywane są preparaty, które nie zawierają konserwantów ani substancji zapachowych. Te formuły są zwykle bardziej przystępne cenowo i są tak samo skuteczne jak ich odpowiedniki bez wad.

 

Tekstura jest najbardziej zauważalną różnicą między kremem Retinol a formułą Retinol Sustained. Podczas gdy krem Retinol jest gęsty i kremowy, Retinol Sustained ma lekką, rzadką konsystencję, która przypomina płyn. Jest mniej tłusty i szybko wchłania się w skórę. Może być nieco pachnący, w zależności od stężenia, ale wielu użytkowników uważa, że ten składnik jest przyjemny i pomaga uzyskać pożądaną konsystencję podczas pielęgnacji skóry.

 

Krem Retinol dostępny jest w dwóch różnych stężeniach. Wyższe stężenie przeznaczone jest do stosowania przed snem, kiedy temperatura ciała jest niższa, a skóra jest chłodniejsza. Niższe stężenie świetnie nadaje się do stosowania przed snem w nocy. Osoby z problemami z nocną pielęgnacją skóry powinny spróbować użyć niższego stężenia, zwłaszcza jeśli mają również drobne linie i zmarszczki.

 

Podczas gdy wielu starzejących się dorosłych nauczyło się dostosowywać do starzenia, nie ma nic lepszego niż konsultacja z dermatologiem w sprawie wysokiej jakości linii do pielęgnacji skóry i leczenia. Zawsze najlepiej jest być proaktywnym w kwestii ogólnego stanu zdrowia, w tym wyglądu. Regularna pielęgnacja skóry zmniejszy efekty zmarszczek, drobnych linii i plam starczych oraz sprawi, że z dnia na dzień poczujesz się lepiej. Na rynku dostępnych jest wiele doskonałych produktów, które ułatwiają to przejście.